Zámek Kunštát

 
Zámek Kunštát
 
foto 1foto 2foto 3foto 4foto 5

Kapacita místa

Obřad Obřad:
Pilastrový sál zámku je reprezentativní prostor s klasicistní iluzivní výmalbou z konce 18. století. Kapacita sálu je 60 osob, z toho 20 sedících.
Zámecká Květná zahrada s původní renesanční dispozicí a dochovanými obranými prvky byla v 19. století doplněna romantickými stavbami. Kapacita do 150 osob.
Zámecká kaple pro církevní obřady. Kapacita kaple je 25 osob.

Hostina Hostina: 0

Sál bez stolů Konferenční sál: V atraktivním a romantickém prostředí státního zámku Kunštát lze uskutečnit firemní setkání, zahradní slavnosti (garden party), rodinné oslavy, soukromá hudební vystoupení.

Fotografování a filmování v průběhu svatebního obřadu v prostoru, kde se obřad uskutečňuje, je povoleno.

Ubytování Ubytování: 0

Zdroj: Národní památkový ústav

Levné snubní prsteny pro oba a akce na snubní prsteny sleva za fotku

Zámek Kunštát je jedním z nejstarších moravských hradů, postupně přestavěný na renesanční a barokní zámek. Stojí pyšně na kopci nad stejnojmenným moravským městem na Blanensku. Jeho historie sahá až do hluboké minulosti, kdy zde vlály rytířské prapory a zaznívaly hlaholy středověkých turnajů.

Zámek Kunštát, s jehož interiéry se návštěvníci mají možnost seznámit, představuje kulturu bydlení posledních šlechtických majitelů a nejstarší prostory původního hradu. Jeho hodnotný komplex zámeckých budov je obklopen parkem, který byl zřízen v 17. století a ve století následujícím rozšířen na celé zámecké návrší. Součástí parku je také ojedinělý psí hřbitov, založený na konci 19. století.

Zámek má i svou významnou roli v evropské historii. V roce 1464 zde pobýval český král Jiří z Kunštátu a Poděbrad. Ten mj. předložil evropským panovníkům návrh Smlouvy o všeobecné mírové organizaci. Tento projekt, vypracovaný v letech 1462–1463, měl za cíl sjednotit Evropu a upevnit mír mezi státy. Ačkoliv se tento návrh nakonec nerealizoval, jeho myšlenka zůstává důležitým svědectvím snahy o mír a spolupráci.

Návštěvníci mohou obdivovat renesanční a barokní architekturu, procházet se zámeckými sály a zahradami nebo se ponořit do atmosféry minulých staletí. Zámek Kunštát nabízí také možnost pořádání svatebních obřadů, výstav, koncertů a dalších kulturních a společenských akcí.

Pokud se vydáte na výlet do Kunštátu, nezapomeňte navštívit tuto historickou perlu, která nám připomíná, že mír a spolupráce jsou cennými hodnotami, které spojují národy.

Kontakty

Adresa
Zámecká 1, 679 72 Kunštát

Telefon
516 462 062

Mail
kunstat@npu.cz

Web
Zámek Kunštát

 
Zlaté snubní prsteny pro oba
Svatební oznámení
Levné snubní prsteny

Snubák

Svatební místa   Svatba Jihomoravský kraj   Svatba Blanensko   Svatba Kunštát

Doporučujeme ♡ Svatební oznámení   Snubní prsteny   Dámské náušnice   Přívěsky   Řetízky   Dětské náušnice   Jak zhubnout

Přidejte místo   Obchodní podmínky   Ochrana osobních údajů   Kontakty


Sdílej Zámek Kunštát na Facebooku   Sdílej Zámek Kunštát na X Twitteru   Sdílej Zámek Kunštát na Redditu   Sdílej Zámek Kunštát na Pinterestu   Sdílej Zámek Kunštát na LinkedInu   Pošli Zámek Kunštát přes WhatsApp   Pošli zprávu - Podívej se na Zámek Kunštát   Pošli mail - Podívej se na Zámek Kunštát


2012-2024 ♡ Svatební oznámení s.r.o.   577 477 246   snubak@snubak.cz
Stránka neukládá žádné sledovací cookies