Zámek Rájec nad Svitavou

 
Zámek Rájec nad Svitavou
 
foto 1foto 2foto 3foto 4foto 5

Kapacita místa

Obřad Obřad: Zámek v Rájci nad Svitavou nabízí slavnostní sál, historickou zámeckou kapli nebo romantické místo v zahradě. Slavnostní sál pojme 50-70 svatebčanů. K sezení je připraveno 12 židlí. Kaple pojme 70-100 svatebčanů. K sezení je připraveno 40-50 míst. Na úpatí zahradní terasy s výhledem na zámek a grottu je umístěna louka, která je po domluvě k dispozici pro konání svatebních obřadů. Prostor nemá omezenou kapacitu svatebčanů. Konají se zde občanské i církevní svatební obřady.

Hostina Hostina: 0

Sál bez stolů Konferenční sál: 0

Obřad je možné si fotografovat i filmovat. Fotografování v jiných zámeckých pokojích je možné pouze za poplatek.

Ubytování Ubytování: 0

Zdroj: Národní památkový ústav, foto Václav Fránek, soukromý archiv zámku.

Levné snubní prsteny pro oba a akce na snubní prsteny sleva za fotku

Na vyvýšenině nad městem Rájec-Jestřebí stojí barokní zámek Rájec nad Svitavou, který zaujme svou krásnou architekturou a přepychovými interiéry knížecí rodiny Salmů. Elegantní sídlo jako vystřižené z francouzského venkova nepatří mezi největší, ale rozhodně mezi nejzajímavější zámky na Moravě.

Státní zámek Rájec nad Svitavou, pozdně barokní zámek typu maison de plaisance, vznikl přestavbou dřívější tvrze a renesančního sídla. Jeho vznik se datuje do 2. poloviny 18. století. Příslušníci šlechtického rodu Salmů, kteří zde sídlili, se rozhodli vytvořit místo, které zaujme nejen svou architekturou, ale i bohatě zařízenými interiéry.

Procházka zámeckými sály ukazuje nábytek, obrazy, porcelán, zbraně i knihovnu. Zámecká knihovna s více než 60000 svazky v jedenácti jazycích patří k největším zámeckým knihovnám v České republice. Neopomenutelná je také největší česká sbírka kamélií v zámeckém zahradnictví, která vykvétá každou zimu.

Moravský kras, hrad Pernštejn a zámek Kunštát jsou dalšími místy, která stojí za výlet.

Kontakty

Adresa
Blanenská 1, 679 02 Rájec-Jestřebí - Rájec

Telefon
516 432 013

Mail
rajec@npu.cz

Web
Zámek Rájec nad Svitavou

 
Zlaté snubní prsteny pro oba
Svatební oznámení
Levné snubní prsteny

Snubák

Svatební místa   Svatba Jihomoravský kraj   Svatba Blanensko   Svatba Rájec-Jestřebí

Doporučujeme ♡ Svatební oznámení   Snubní prsteny   Dámské náušnice   Přívěsky   Řetízky   Dětské náušnice   Jak zhubnout

Přidejte místo   Obchodní podmínky   Ochrana osobních údajů   Kontakty


Sdílej Zámek Rájec nad Svitavou na Facebooku   Sdílej Zámek Rájec nad Svitavou na X Twitteru   Sdílej Zámek Rájec nad Svitavou na Redditu   Sdílej Zámek Rájec nad Svitavou na Pinterestu   Sdílej Zámek Rájec nad Svitavou na LinkedInu   Pošli Zámek Rájec nad Svitavou přes WhatsApp   Pošli zprávu - Podívej se na Zámek Rájec nad Svitavou   Pošli mail - Podívej se na Zámek Rájec nad Svitavou


2012-2024 ♡ Svatební oznámení s.r.o.   577 477 246   snubak@snubak.cz
Stránka neukládá žádné sledovací cookies